SERVICE ASSIGNMENTS

Assignments for January
 

Count Team:

Leader: Danny McClure

Team: Eddie Chapman, Dickie Chapman, & Eddie McArver
 
Ushers:

Team Captains: Gene Hall

 

Greeters:

Elder of the Month:  Karen Cathey
 
Visiting Teams – January:                        To Be Visited:                              
Karen & Grady Cathey                                    Rennie Auten, Jean Johnston & Mary Frances Lail
Carol Chapman & Jan Chapman                     Marlon Foust
Angie Ross & Emily Adkins                             Mitch Sutton
Linda Riggins & Ann Cashion                          Richard Rumple
Frances Lyerly & Jane McArver                       Mike Johnson & Doris Harrington
Judy Smith & Toni Torrence                            Allen Wingate & Hoyt Johnston
Barbara Ullem & Teresa Painter                     Ken Smith
 
Cards – January:                                   To Be Mailed:
Karen & Grady Cathey                                     Bertha Ellis, Bob & Marie Love, Bryce & Anne Moore,                                                                                  Stella Whitlock, Joe Troutman
 
Nursery:
Crib Room
1/5 – Vicki Ramsey
1/12 – Donna Hall
1/19 – Jan Chapman
1/26 – Amy McGee
Toddler Room
1/5 – Peggy Harrington
1/12 – Alexis Tyler
1/19 – Gerri Ann Shaw
1/26 – Beth & Ron Mathews
 
Prayer Team:
1/5 – Debbie Taylor & Karen Cathey
1/12 – Jim Pinkston & Paul Bradley
1/19 – Donna & Gene Hall
1/26 – Tim & Celia Gray
 
Backpack Buddies Drivers
1/3 – No School
1/10 – Linda Riggins
1/17 – Jan Chapman & Gloria Caldwell
1/24 – Jane McArver & Anne Miller
1/31 – Jane McArver & Anne Miller
 
Room in the Inn – January:
Laundry – Gene & Donna Hall
Set-up Beds – Hot Lunch / Scouts
1/7
Transportation – Brian Gross (PM) & Jon Kenley (AM)
Meal – Gerri Ann Shaw & Judy Smith
Overnight – Clint Shaw & Jean Childers
Morning Help – TBD
1/14
Transportation – Jimmy Torrence (PM) & Rudy Kenley (AM)
Meal – Boy Scouts – (Bill Tyler, Kim & Dennis Whittington)
Overnight – Boy Scout Leaders
Morning Help – TBD
1/21
Transportation – Tommy Miller (PM) & Grady Cathey (AM)
Meal – Girl Scouts – Paulette Shaw
Overnight – John Riggins & Peggy Harrington
Morning Help – TBD
1/28
Transportation – Jon Kenley (PM) & Eric Burns (AM)
Meal – Sam & Debbie McCord
Overnight – Tim Sudderth & Jean Childers
Morning Help – Angie & Sonny Ross